13. dívčí oddíl Safira

Úvod

13. dívčí oddíl Safira spojuje všechny skautky a světlušky v našem středisku. Momentálně máme 67 členů, z toho 19 vedoucích. Náš společný oddíl vznikl historicky a to sloučením 1. a 3. dívčího oddílu. V současné době je nás mnoho, a tak některé věci řešíme po věkových kategoriích. Hlavní vedoucí (Kitty) se tedy z tohoto hlediska věnuje spíše světluškám a její zástupkyně (Banána) zase řeší především skautky.

Schůzky

Světlušky mají tři družiny:

• Slunečnice
  • Kopretiny
  • Pomněnky

Skautky mají momentálně jednu družinu a tou jsou:

• Lilie

Výpravy

Během roku jsme jako oddíl spolu, co nejvíc to jde, na výpravách. Jen je to občas náročné kapacitně najít vyhovující prostory. Organizujeme akce všeho druhu: jednodenní, přespávání, dvoudenní i celovíkendové. Společně se snažíme trávit čas v přírodě, poznávat Českou republiku, zažít společné kulturní i sportovní zážitky nebo třeba vyrábět. Naše programy se snaží o všestranný rozvoj jedince.

Tábor

Na tábor se většinou dělíme. Skautky jezdí pravidelně se skauty a světlušky zase spolu s vlčaty. Naším pravidelným tábořištěm je louka u vesničky Zderadiny. Na tábor jezdíme bez mobilů, není tam teplá voda ani splachovací záchod a stejně je to pro většinu z nás ta nejlepší část prázdnin. Učíme se pracovat jako tým, ale i samostatně. Pracujeme se dřevem, trávíme čas v přírodě, zlepšujeme naše tábornické dovednosti, vaříme a zažíváme to, co nikde jinde nezažijeme.

Vedoucí oddílu

Kristýna Štafenová – Kitty (Hlavní vedoucí oddílu)

Na skauta chodím od první třídy a posledních sedm let se podílím na schůzkách, akcích a vedení oddílu. Momentálně jsem prvním rokem v roli vůdkyně oddílu. Stejně jako v oddíle, tak i na táboře jsem byla třikrát zástupkyní hlavního vedoucího. Baví mě organizovat a podnikat věci, co mi dávají smysl. Je mi 20 let a studuji na Univerzitě Karlově obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Ve svém volném čase se věnuji hudbě, rodině a přátelům. Vedu také farní sboreček v Úvalech. Skauting je součástí mého života a jsem vděčná, že můžu být součástí skvělé party lidí, která se snaží stavět na stejných hodnotách a předává je dál.

Mojí motivací pro činnost jsou děti, vedoucí v oddíle a vlastní skautská cesta. Dětská upřímnost a čirá radost z každého kroku vpřed je pro mě nabíjející. Skvělá parta vedoucích, které dělají vše nejlépe, jak dokážou a s láskou, je jen ten nejlepší bonus k tomu všemu.

Kitty

Anna Rubešková – Banána (Zástupce hlavní vedoucí oddílu)

Ahoj, jmenuji se Anička, tady mě ale všichni znají jako Banánu. V mém domovském oddíle jsem už od mých 7 let. Je mi 21 let, jsem aktuálně zástupkyní vedoucí dívčího oddílu a podílím se na jeho chodu. Dříve jsem vedla schůzky starších holek – skautek. Mimo to studuji na VŠE v Praze, Fakultu podnikohospodářskou, konkrétně obor Arts management. Hospodaření a finance řeším i v oddíle a ve spojení s kulturou, především výtvarným uměním, mě tento obor baví. Také se podílím na výpravách, táborech a snažím se tvořit zázemí pro naše rádkyně. Ráda maluji, cestuji, hraji tenis či jakkoliv jinak sportuji a trávím čas s rodinou a mými přáteli.

Mou motivací je místo, kde jsem sama vyrůstala a stalo se mi druhým domovem. Tvoří ho především skvělá komunita vedoucích – mých přátel, dětí – především skautek.
Dále nekonečný prostor seberealizace, rozvoje a předávání nasbíraných zkušeností dalším.
K tomu všemu se nic nevyrovná útěku do přírody, skautským společným zážitkům a vděčným, nadšeným dětem.

Banána

Nábor

V případě, že máte zájem, napište prosím e-mail na safira.uvaly@gmail.com s informacemi o dítěti (jméno, věk, ročník) a kontakty na vás (e-mail, číslo). Děkujeme.

Vůdce oddílu: Kristýna Štafenová – Kitty
Email: kitty@skaut.cz